Je „připojištění zdarma k povinnému ručení“ opravdu zdarma?

Pokud chcete nejlevnější povinné ručení, pak si žádná připojištění neuzavírejte. Samozřejmě pokud chcete něco nadstandardního pak to smysl má, ale už nezískáte nejlevnější povinné ručení..

Je tedy „připojištění zdarma k povinnému ručení“ opravu zdarma?To těžko! Už jste viděli, že by vám v dnešní době dal někdo něco jen tak zadarmo? Možná si myslíte, že když už to nebude zadarmo, jak vám slibují, alespoň vás takové připojištění vyjde levněji, než kdybyste si pořizovali dvě pojistky každou zvlášť. Ale pozor, ani to nemusí být vždy pravda.

Reklamní a marketingové triky využívají neznalosti, nevědomosti anebo prostě situace. Pokud si půjdete sjednat povinné ručení k přepážce do pojišťovny, možná odejdete s povinným ručením a nějakým připojištěním „zdarma“ a za vše dohromady zaplatíte 2800 korun. Možná se bude jednat o připojištění, které je samostatně těžko prodejné a ani vy jej nikdy nevyužijete. A možná doma, až si v klidu sednete k počítači, zjistíte, že kdybyste si sjednali povinné ručení přes internet, zaplatíte 2 tisíce a tu další pojistku že pořídíte za čtyři stovky. Možná u nějaké jiné pojišťovny. Možná. Faktem je, že u některých pojišťoven skutečně právě takhle funguje „připojištění zdarma“.

Co nabízí některé pojišťovny k povinnému ručení „zdarma“ a co je při zvažování těchto nabídek dobré vzít v úvahu?

  • Vyšší limity pojistného plnění z povinného ručení v případě úrazu.

Nejběžnější nabídka.

Standardní limit je 35 mil. Kč. Jaká je asi pravděpodobnost, že při poškození zdraví při dopravní nehodě překročí oprávněná náhrada škody tuto částku?

  • Pojištění osobních věcí.

Vztahuje se na osobní věci řidiče a spolucestujících.

Využijete toto připojištění v běžných situacích? Využijete ho při cestě na dovolenou, nebo budete mít možná sjednáno cestovní pojištění, které zahrnuje i toto riziko?

  • Pojištění střetu se zvěří.

Pohybujete se s vozidlem po vozovkách, kde takové nebezpečí hrozí? Pokud ano, porovnejte si nabídky a ověřte si, že vás nevyjde levněji, když si každé pojištění zakoupíte zvlášť. Použijte kalkulačku povinného ručení a porovnejte nabídky pojištění střetu se zvěří jednotlivých pojišťoven. Můžete se také obrátit na našeho analytika na telefonu.

  • Pojištění proti živlům.

Zahrnuje pojištění proti rizikům v důsledku povodní a záplav, proti riziku škod v důsledku vichřice a krupobití, proti pádu stromu atd.

Toto pojištění zajisté stojí za to zvážit, zvláště pokud žijete v oblastech, kde k takovým škodám v posledních několika letech pravidelně dochází.

Pokud už se rozhodnete k povinnému ručení připojistit, každopádně si prověřte, zda vás nevyjde levněji uzavřít dvě samostatné pojistky. Je to velmi pravděpodobné.

NEJLEVNĚJŠÍ POVINNÉ RUČENÍ